Ana Sayfa / Kremler / Expigment Krem Ne İşe Yarar? Cilt Lekesi Üstüne Faydaları
expigment krem ne işe yarar

Expigment Krem Ne İşe Yarar? Cilt Lekesi Üstüne Faydaları

expigment krem ne işe yararExpigment mucizesi ile taşınmadıysanız, sizi cilt lekeleri, yüzdeki güneş lekeleri, çiller ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkili en etkili leke kremleri arasında baş sıralarda yerini alan Expigment krem ile tanıştıralım. İtinalı kullanım gerektiren ancak doğru ve düzenli kullanımında yüksek etkili bir merhem olan Expigment ve ciltte kullanımı hakkında merak edilen her şeyi yazımızda topladık

Expigment Krem Nedir?

Expigment; cildin üstündeki ölü deriyi soyarak, cildi yenileyen ve tazeleyen, derideki peeling etkisi sayesinde cilt üstünde bulunan her türlü güneş lekesi, yara izi, yanık izi, sivilce izi gibi, yaşlılık ve doğum lekesi v.b. sorunu gideren üstün etkili ve kuvvetli bir leke giderici kremdir.

Hiperpigmentasyon sorununa çözüm olarak ciltteki renk tonunu da dengeleyen krem, dikkatli kullanılması gereken bir üründür.

Expigment 4 ve Expigment 2 şeklinde; içerisinde %4 ve %2 etken madde yoğunluğuna göre sınıflandırılarak tüpler içerisinde tüm eczanelerde bulabileceğiniz Expigment krem’in ana etken maddesi Hidrokinondur.

Eczanelerde 9 lira civarında satılan Expigment, reçetesiz olarak alınabilen ancak doktor tavsiyesi ve gözetiminde kullanılması tavsiye olunan bir pomaddır.

Expigment’in Cilde Faydaları Nelerdir? Ne işe Yarar?

İz, leke ve cilt tonu eşitsizliği deyince ilk akla gelen leke kremi markalarından biri olan Expigment’in kullanım alanları da oldukça çeşitli

 • Derideki de dokudaki pigmentlerin aşırı artması sonucu oluşan cilt lekelerini gidermekte etkili olarak kullanılır.
 • Yaşlanmaya bağlı yüzde özellikle de şakak ve yanak bölgesinde oluşan koyu renkli lekelerin giderilmesini sağlar
 • Güneşin cilde zarar veren UV ışınlarının deride yarattığı lekelenmeleri geçirir
 • Sivilce izi gibi, eskiden kalan aknelerden kalan çukurlaşmamış izlerin ve cilt kırmızılıklarının giderilmesinde etkin rol oynar. Expigment dışında sivilce lekeleri için uygun tedavilere göz atmak için burada bulacağınız yazıya bakabilirsiniz.
 • Yüzdeki melazma ve kloazmaları geçirir
 • Yaralanmalardan arda kalan kapanmış yara izlerini geçirir
 • Ütü yanığı, çaydanlık yanığı, sıcak su yanığı gibi yanık izlerinin giderilmesinde etkilidir.
 • Ameliyat izi, dikiş izi ve düşme çarpmalarda oluşan travma izlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Tırnak izleri, jilet izleri, façalar, kaşıt kesikleri ve kedi tırmalamaları sonucu oluşan ince kesik izlerini giderir.
 • Çillerin görünümüzü ciddi şekilde azaltır.
 • Cilde gençlik, güzellik ve tazelik verir
 • Lekelerin ve siyahlıkların giderilmesini, cilt rengindeki ton eşitsizliklerinin dengelenmesini sağlayarak cilt beyazlatma görevi görür.

Expigment Nasıl Kullanılır?

 • Expigment krem, doktor tavsiyesi ile ve doktorunuzun önerisi dahilinde talimatlarına uygun şekilde kullanılmalı aksi durumda da kullanmadan önce krem kutusu içinden çıkan prospektüs iyice okunmalıdır.
 • Çeşitli yan etkileri bulunan ve cilde tahribat verebilecek nitelikte bir çalışma mekanizması olan Expigment’in dikkatli ve itinalı kullanımı esastır.
 • Doktorunuz veya eczacınız tarafından aksi önerilmemişse, Expigment kremi günde 1 ya da 2 kez tercihen sadece bir kez ve akşamları olmak üzere, cildinizde yanık, yara izi, leke ve sivilce izi gibi sorunlar bulunan bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz.
 • Kremi uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olduğuna, gözeneklerinizin açık olduğuna emin olunuz.
 • Expigment’i yüzünüzde en fazla 2-3 saat, diğer vücut bölgelerinizde 5-6 saat tutunuz ve ardından yüzünüzü yıkayıp hafif bir nemlendirici krem sürünüz.

Ne Kadar Süreyle Kullanılır? İzler ne Zaman Geçer?

Krem kullanımından maksimum verim alabilmek için en az 2 ay kadar, günde en az 1 kez olmak kaydıyla, doğru ve düzenli kullanmalısınız ancak Expigment’in ilk etkileri kullanmaya başladıktan hemen sonra görülebilir.

BONUS: Sivilce izlerinin ve lekelerinin geçmesinde daha hızlı etkili Acnelyse Krem, Expigment krem kadar uzun süreli kullanılmasa da başlangıçta süratli bir iyileşme sağlamak için kullanabileceğiniz etkili bir merhem ve sadece 2-3 günlük bir kullanımdan sonra, Expigment jel ile tedavinize devam edebilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuvvetli bir etken maddeye sahip olması ve cildi soyarak iyileştiren kremlerden bir tanesi olması sebebiyle Expigment çeşitli ciltlerde çok ciddi yan etkilere sebebiyet verebilir. Yan etkileri minimuma indirmek için kremi mümkünse uzman bir dermatoloğun talimatları doğrultusunda kullanınız.

Expigment kullanmadan önce cildinizi arındırınız ve mutlaka kurutunuz.

Expigment kullandıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmayınız. Mutlaka çıkmanız gerekiyorsa, yüksek faktörlü güneş kremleri tercih ediniz ve yüzünüzü ve cildinizi korumak için şapka, şemsiye gibi yardımcı bir ürün kullanınız.

Expigment kullanımından sonra yüzünüzde hafif bir yanma meydana gelmesi tamamen normal kabul edilmekle birlikte, cildinizde şiddetli ağrılı bir yanma, aşırı kızarıklık, pul pul dökülme, iğne gibi batma gibi yan etkileriyle karşılaşırsanız, merhemi kullanmayı derhal bırakıp doktorunuza danışınız

Daha hassas bünyelerde çeşitli alerjik etkileri de olabilen Expigment krem; nefes almakta, yutkunmakta zorluk,,baş dönmesi, mide bulantısı, şiddetli baş ağrısı, görmede bulanıklık gibi ciddi yan etkilere sebebiyet verirse en kısa sürede en yakın sağlık kuruluşunun acil servisine başvurmalısınız.

Expigment Muadili Diğer Merhemler

Etken maddesi ortak olduğu için eşdeğer sayılabilecek muadil kremler ve etki mekanizması ve kullanım amacı açısından benzerlik gösteren kremleri dahil ederek hazırladığımız listemizdeki diğer merhemlerden ve leke gidericilerden de Expigment’e alternatif olanları bulabilirsiniz.

 

Expigment ile ilgili Sık Sorulan Sorular

 

Göz Altı Morlukları için Göz Altına ve Çevresine Sürülür mü?

Göz altı bölgesindeki koyu halkaları gidermekte etkili olsa bile, ince deriye sahip olan bölge hassas olduğu için kullanılması tavsiye edilmez.

Genital bölgede Kullanıma Uygun Mudur?

Vajina bölgesinde Expigment krem kullanılması çok uygun değildir. Hassas ve ince derili bir bölge olan genitalin çevresinde bulunan bikini bölgesine ince bir tabaka halinde ve dikkatli şekilde sürerek, bikini bölgesi kararmalarına karşı tedavi sağlayabilirsiniz ancak rahim içine Expigment kaçırmamalısınız

Koltuk Altı Beyazlatma İşlevi Görür mü?

Doktor tavsiyesi ile koltukaltı bölgesinde uygulanabilir ve Expigment krem koltukaltı beyazlatma işlevini başarı ile yerine getirmemektedir.

Çocuklarda Kullanımı Uygun Mudur?

Çocuklarda kullanıma uygun değildir

Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Gebelik ve emzirme döneminde Expigment kullanımı ile yeterli çalışma olmadığı için doktorunuza danışarak kullanmalısınız

Expigment kullananların yaptıkları yorumlar ve krem hakkındaki görüşlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz ve siz de bir Expigment kullanıcı iseniz, fikirlerinizi beyan etmek üzere yorumlar aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bunlara da bakabilirsin!

kırışıklık ve yaşlanma karşıtı a vitamininin cilde ve yüze faydaları

A Vitamininin Cilde Faydaları

Kırışıklıklar, hücre bozulmaları ve cilt lekeleri ile başınız dertteyse, hem yaşlanmanın etkilerini geciktirecek hem de …

5 Yorumlar

 1. Slm bu kremi lazer epilasyon yapan kişiler kullanabilir mi

  • Dr. Manhattan

   lazer epilasyon sonrası gözenekler kapandıktan sonra kullanımı oldukça yaygındır ancak doktor tavsiyesi ile kullanmanızı öneriyoruz. Sadece expigmenti değil, bu tip güçlü içerikli her türlü merhemi reçeteli olarak kullanmanız yan etkilerinden minimum etkilenmeniz manasına gelecektir.

 2. Expigment krem lazer epilasyon yapan bir kişi kullanabilirmi

 3. Merhabalar bu kremi bana doktor kullanmamı söyledi boynumda olusan koyu lekeler için ama düzenli kullandığım halde hiç bi etkisini görmedim hiç soyulmada olmadı. Doktor değiştirdiğim halde sürekli aynı kremi veriyorlar acaba sizin bunun hakkında fikriniz var mı ya da önereceğiniz bi krem leke olusalı 2 yıl oldu hala geçiremiyoruz.

  • Dr. Manhattan

   lekelerinizi tamamen geçirmese de hiç bir etkisi olmamış olmasına şaşırdım açıkçası çünkü expigment jel oldukça etkili bir leke giderici merhemdir. Madecassol ve contractubex alternatiflerini de deneyebilirsiniz ancak çok fazla yorum yapacak bir şey de bulamıyorum açıkçası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir