Ana Sayfa / Pratik Yöntemler / Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Yöntemler
sivilce lekelerine ve izlerine kesin çözüm sağlayan yöntemler ve cilt maskeleri

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Yöntemler

Sivilce izleri nasıl geçerSivilce sorununa karşı kullanılan çeşitli sivilce ilaçları, en etkili sivilce kremleri, ve sivilcelerin nasıl geçeceğine dair en etkili öneriler gibi uygulamalar sayesinde güçlükle kurutmayı başardığınız iltihaplı sivilcelerinizden yüzünüzde hatıra kalan akne skarları canınızı sıkmaya devam ediyorsa, modern kozmetik çağında, sivilce lekelerine kesin çözüm olarak uygulayabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor neyse ki!

Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna yanıt aradığımız yazımızda akne izlerinin %100 giderilmesinde etkili,  skarlara kesin çözüm sağlayan yöntemleri tek bir yazıda sizler için derleyerek, sizin için en uygun yöntemin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olmak, aralarından denemedikleriniz ya da bilmediğiniz yöntemler varsa bilgilendirmek amacıyla bu yazımızı hazırladık.

Sivilce izlerinize çözüm sağladığınız, kesin olarak fayda gördüğünüz yöntemleriniz var ise, sizler de yorumlar aracılıpıyla bizlerle bu yöntemleri paylaşarak, akne yaralarına ve yüzünde bıraktığı izleri geçirmek için uygulama arayışında olan diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz;

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Yöntemler

Yüzünüzdeki sivilce lekelerine ya da vücudunuzun diğer bölgelerinde eskiden kalma akne sorununuzdan kalma yara izlerine karşı etkili bir şekilde kullanabileceğiniz en yaygın çözüm yollarının yüzünüzdeki lekeler üstündeki tedavi mekanizması, tedavinizi disiplinli uygulamanıza bağlı olmasının yanı sıra, akne skarlarınızın ne kadar eski ve deri olduğu, yaşınız gibi faktörlere göre de değişkenlik gösterebilir ancak garanti tüm sivilce lekelerinizi tamamen giderek diyemesek de gönül rahatlığıyla günümüz teknolojisinde en faydalı ve etkili şekilde çözüm bulabileceğiniz yöntemlerin bunlar olduğuna sizi temin edebiliriz;

Sivilce izleri nasıl mı geçer?

Deri Soyucu ve Hücre Yenileyici Kremlerin Kullanılması

Sivilce lekeleri için krem önerileri bulabileceğiniz yazımızda bahsi geçen acnelyse krem v.b. akne izi giderici etkili merhem markalarından bir ya da bir kaçını karıştırarak düzenli ve disiplinli ve en önemlisi de doğru ve bilinçli kullanımı sonucunda sivilce lekelerine çözüm bulabilirsiniz.

Bilhassa madecassol krem, expigment krem, contractubex iz giderici jel krem ve acnelyse krem gibi ürünleri bu konudaki en etkili ve kesin çözüm yöntemi olarak şiddetle öneriyoruz. Ancak bu gibi merhemlerin bazılarının cilt soyucu özelliği sebebiyle deriyi soyan kremler niteliğinde olması sebebiyle, özellikle güneş ışığına çıkmadan önce kullanılmamaları gerektiğini ve hassas ciltlerde yanıklardan tutun, kabarmalara, su toplamalara v.b. yan etkilere sahip olabileceğini belirterek gerekli uyarıyı yapmak istiyoruz ve dikkatli, ince tabakalar halinde ve doğru şekilde kullanımlarının önemine vurgu yaparak, kesin çözüm sağlamak için mutlaka püf noktalara özen göstermeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Leke Giderici Yüz Maskelerinin Kullanımı

Tıbbi içerikli merhemlere karşıysanız ya da cildinize yarar sağlamaktan çok zarar verdiğini düşünüyorsanız, hassasiyet gösterdiyseniz ve derinizi biraz dinlendirmek, canlandırmak, doğal uygulamalar sayesinde hem sivilce lekelerinizden kurtulmak hem de yüzünüzde güneşe ve diğer dış etkenlere bağlı olarak meydana gelen lekeleri gidermek istiyorsanız, cilt lekeleri için maske adlı yazımızda bulunan tariflere bir göz atabilir, tamamen doğal ve pek çok evde bulunan ürünler ile hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri sayesinde sivilce izlerinizden bilhassa da hafif ve orta derecedeki akne lekelerinden tümüyle kurtulabilirsiniz.

Bilhassa patates maskesi ve pirinç unu maskesi, akne skarlarının görünümünü hafifletmekte son derece etkili maskeler olmalarının yanı sıra, cildi aydınlatarak, yüzünüzün daha berrak, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına da yardımcı oluyor..

Ayrıca yukarıda önerdiğimiz sayfada bahsi geçmeyen ancak sivilce izlerinden kurtulma konusunda pek çok kullanıcı tarafından olumlu geri bildirimler almış diğer doğal maske bileşenleri arasında; yoğurt, elma sirkesi, hindistan cevizi yağı, kantaron yağı, limon, kabartma tozu ve nişasta gibi besin maddelerini de sayabiliriz.

Yüz maskeleri etkili olsa da Sivilce lekeleriniz, lekeden ziyade derin çukur ve skar izleri şeklindeyse, ciltteki ve yüzdeki bağ dokusunun onarılması işlemi gerçekleştirmeden, tam anlamıyla kesin çözüm sağlamak mümkün değildir diğer ekledikten sonra, cildi yapılandırmak ve hücre onarımını hızlandırmak için kullanılan dermo-kozmetik yöntemlerden de bahsetmek istiyoruz.

Hydra – Facial Yöntemi ile Sivilce İzi Tedavisi

Hollywood yıldızlarının yeni nesil cilt bakım uygulaması olarak da ünlenen bu yeni teknoloji sayesinde, 1 ila 4 seasn arasında bir uygulama sonrası, sadece sivilce izlerinizden değil, cildinizdeki diğer lekelerden ve siyah noktalardan da kurtulmanız gayet mümkün.

Fraksiyonel Lazer Uygulamaları ile Akne Skarlarına Çözüm

Hasarlama ve soyma işlemi şeklinde çeşitli aşamaları bulunan fraksiyonel lazer, karbondioksit ve yağ lazer uygulamaları arasında doğru uygulanması durumunda sivilce lekelerinin geçirilmesinde en etkili ve en kesin çözüm sağlayan yöntemlerden bir tanesidir.

Dermapen- Dermaroller Uygulamaları

Ciltteki doku kaybı olan bölgere kolajen yüklemesi yapılması yöntemiyle cildin kendi kendini onarmasını sağlayarak, orta ve şiddetli derecedeki akne lekelerine kesin çözüm olan dermapen uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, dermapen uygulayacak doktor ya da güzellik uzmanının gerçekten işinin ehli bir insan olması ve tercihen sivilce lekeleri özellikle de eskilerden kalma derin skarlar konusunda tecrübeli bir el olması şarttır.

Cilde pek çok sayıda mikro kanal açılarak, deri altına saf hyalüronik asit enjekte edilmesiyle uygulanan yöntemin doğru uygulamanması durumunda, ağrı hissi oldukça minimumdur ve sivilce lekelerinin %90’ından fazlasını sadece 2 ila 6 seans arasında tamamen gidermek mümkündür.

Sivilce lekelerinin daha inatçı ve derin olduğu durumlarda, yukarıdaki tedavi yöntemlerine alternatif olarak ya da yardımcı tedavi yöntemi olarak paralel olarak uygulanabilecek bir takım diğer uygulamaları da başlıklar altında şu şekilde toplayabiliriz;

  • Kimyasal Peeling
  • Retionoik Asit Kullanımı
  • Deri Nakli
  • Mikro-dermabrazyon
  • Dolgu Uygulaması

 

Bunlara da bakabilirsin!

yüz beyazlatma maskeleri

Cilt Beyazlatma Yöntemi olarak Kullanılabilecek Yüz Beyazlatma Maskeleri

Açık tenli bir cilde sahip olmak pek çok kişinin hayali. Bu yüzden özellikle bayanlar cilt beyazlatma işlemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir