Ana Sayfa / Kremler / Madecassol Merhem Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır?

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır?

madecassol merhemin cilde faydaları

Madecassol merhem; ciltte oluşan çeşitli deri hasarlarının tedavisi amacıyla kullanılan, yara ve yanık izleri başta olmak üzere, cildin üst tabakasındaki her türlü hasarı dokuları onararak ve hücreleri yenileyerek gideren bir kremin adıdır. Bayer firması tarafından üretilen Madecassol kremi; tıbbi içerikli ve kullanım amaçlı bir krem olduğu için Madecassol merhem adıyla da anılmaktadır.

Madecassol krem ve merhem arasında herhangi bir fark yoktur. Her ikisi de; Gotu Kola bitkilerinden Centella Asiatica’nın ekstresi ile hazırlanan, ciltteki lekeleri gideren, cildi beyazlatan ve sivilce izlerine, akne skarlarına ve çeşitli deri hasarlarına iyi gelen aynı ürüne verilen isimdir.

Madecassol Merhem Ne İçin Kullanılır?

Madecassol ; uzman dermatologlar başta olmak üzere, pek çok hekim tarafından çeşitli kullanım alanları ve amaçları için reçete edilen, reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde tüm eczanelerden uygun bir fiyata temin edilebilecek bir merhemdir.

Düzenli ve dikkatli kullanımında, cilde faydaları sayısızdır ve çoğu kez gebe kadınlarda, emziren hanımlarda, çocuklarda ve hastalarda dahi kullanılmasında sakınca olmayan yan etkileri minimum olan Madecassol merhemin ne işe yaradığı, en yaygın kullanım alanları ve kullanım şekli ile ilgili bilgi verelim;

Yara izlerinin tedavisinde etkilidir

Madecassol merhem; cilt üzerinde oluşmuş her türlü yaranın izlerini geçirmede ya da hafifletmekte bire bir bir pomaddır.

  • Travmalardan ve çarpmalardan oluşan yaralar
  • Tırnak izi, kedi tırmığı, kağıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği gibi yaralanmalardan oluşan izlerin tedavisinde
  • Akne skarlarının ve çukurlaşmış derin yaraların iyileştirilmesinde
  • Yatalak hastaların yatak yaralarında
  • Ameliyat sonrası- meme ameliyatı, sezaryen dikişi gibi ameliyat yaralarının izlerinin giderilmesinde etkilidir.

Yanık izlerini geçirir ya da Görünümünü Azaltır

Madecassol; hücre yenileyici ve onarıcı özelliği sayesinde, cildin yanmış ve tahrip olmuş üst derisini onararak ya da cildin soyulmasını sağlayan peeling etkisi sayesinde deriyi yenileyerek yanık izlerini şiddetine göre ya tamamen geçirir ya da görünümünü gözle görülür şekilde azaltır.

  • Ütü yanıkları
  • Buhar yanıkları
  • Sıcak bir cisme; çaydanlık, soba, motor v.b. temaslardan oluşan su toplamış kabarık yanıklar
  • Kaynak su dökülmeleri v.b. durumlarda oluşan yanıkların tedavisinden sonraki iz geçirme sürecinde etkilidir.

Yanık izi kalmaması için kullanılan kremler yazımızda daha fazla merhem ismine ulaşabilirsiniz.

Sivilce İzlerini Hafifletir

Sivilceler başlı başına bir sorun zaten ancak en etkili sivilce geçirme yöntemleri sayesinde kurtulduğunuz sivilce soru, geriye kalan akne izleri yüzünden kabus olmaya devam etmesin istiyorsanız, kaşıdığınız kopardığınız patlattığınız sivilcelerinizden kalan izleri, cildinizi onararak ve teninizi yenileyerek tedavi eden Madecassol merhem ile geçirmeyi düşünebilirsiniz.

Ayrıca Expigment krem v.b. bir ürünle karıştırarak, daha derin akne skarlarının tedavisinde de Madecassol merhemi kullanabilirsiniz.

Çatlak Tedavisinde Kullanılır

Özellikle Contractubex krem ile karıştırılarak kullanıldığında, hamilelik ve doğum sonrası çatlakların tedavisinde de son derece etkili bir ev yapımı DIY krem oluşturan ikilinin ana elemanı olarak Madecassol; sadece beyaz çatlakların tedavisinde değil, soğuktan çatlayan cildin tedavisinde, meme ucu ve başı çatlakları, dudak çatlakları gibi durumlarda da son derece etkili olarak kullanılır.

Güneş Lekelerini Geçirir

Yaz aylarının ardından zaten sıkıcı kışa girerken bir de yüzümüzde, omuzlarımızda ve sırtımızda ağırlıklı olmak üzere vücudumuzda yaygın bir şekilde oluşan güneş lekeleri başımıza dert oluyor. Ne mutlu ki Madecassol gibi etkili ve kullanımı kolay, cilde bin bir türlü faydası olan bir merhem var ki, düzenli kullanımı sayesinde, güneş lekelerinin ve çillerin yanı sıra, cildimizde yaşlanmaya bağlı ya da hiperpigmentasyon, melazma v.b. durumlarına bağlı oluşan lekeleri gidermede yardımcı oluyor ve cilt tonu renk eşitsizliklerini gideriyor.

 

Kırışıklıkların Görünümünü Azaltır

Mükemmel bir hücre yenileyici olan Madecassol merhem, doğrudan anti-aging amacıyla kullanıma uygun olmasa da özellikle E Vitamini ampulü ve Bepanthene nemlendirici yüz bakım kremi ile karıştırıldığında, gerçekten bir gençlik iksiri olmaya aday bir merhem. Özellikle göz çevresi ve altlarına uygulandığında, kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltıyor.

Cildi Parlatır ve Beyazlatır

Çok ciddi yara izleriniz, lekeleriniz v.s. olmasa da Madecassol’ü daha az miktarlarda, ince bir tabaka halinde günlük bakım için yüzünüze uygulayacak olursanız, bir kaç hafta ile bir kaç ay arasında cildinizin parlamaya başladığını, aydınlandığını ve ten renginizin açıldığını göreceksiniz. Cilde aklık veren Arnavut kremi alternatifi olarak bu merhemi düşünebilirsiniz.

Selülit Üstünde Etkilidir

Selülitli cilt bölgelerine düzenli tatbik edildiğinde, yanında bol su içmek ve kafein tüketmemek şartıyla gözle görülür şekilde iyileşmede hızlanma sağlar.

Bacaklar ve Vücuttaki Varislerin Görününümü Azaltır

Kılcal damar çatlamalarının deri üstünde gözle görülür mavi ve mor renkte lekeler yaratması olarak tanımlayabileceğimiz varis sorununda, çok derin olmayan yüzeysel varisler ve damar çatlamalarında tedavi açısından faydalıdır.

Cilt Tahrişlerine İyi Gelir

Ciltte oluşan kızarıklıklara ve her türlü cilt tahrişine, az kullanımı durumunda ve kesinlikle güneşe çıkmamak kaydıyla iyi gelir.

Nasıl Kullanılır?

Madecassol merhemin kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgiye; Madecassol krem nasıl kullanılır konusundan erişebilirsiniz.

 

Bunlara da bakabilirsin!

antibakteriyel Nadixa krem ile mikropları öldürerek sivilce ile mücadele edebilirsiniz.

Nadixa Sivilce Kremi

Akne sorunu ile mücadelede etkili bir biçimde kullanılan merhemlerden, antibiyotik özellikli Nadixa sivilce kremi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir